دوشنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٨ - 
1 2
 
عنوان

اوقات شرعی
 
صفحه اصلي > درباره ما > برنامه های استراتژیک 
 
 

برنامه های استراتژيک

 انجام طرحهای پژوهشی : این مرکز تلاش می کند طی پنج سال اول فعالیت خود با بهره گیری از همه امکانات مرتبط با دانشگاه و اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان، تعداد 15 طرح تحقیقاتی مصوب را به اجرا درآورده و 20 مقاله تحقیقی را در مجلات معتبر علمی، داخلی و خارجی به چاپ برساند.

  • انتشار کتاب : این مرکز سعی دارد در طول پنج سال اول خود 10 عنوان کتاب در مورد بیماریها و سرطانهای زنان برای آموزش عموم، نیروهای بهداشتی-درمانی، سیاستگذاران و سیاستمداران، در زمینه های مختلف پیشگیری، درمان ومراقبت وتدوین پروتکل های علمی-اجرایی تدوین نماید.
  • راه اندازی بانک اطلاعات : هدف از طراحی بانک اطلاعاتی، تهيه شناسنامه و معرفی فعاليت های پژوهشي انجام شده در مرکز از جمله پروژه های تحقيقاتی، مقالات چاپ شده در مجلات داخلی و خارجی و مقالات ارسالی به کنگره های داخلی و خارجی است. همچنین با توجه به اهمیت نظام ثبت انواع بیماریهای زنان بویژه سرطانهای زنان، مرکز تلاش می کند علاوه بر کمک به این نظام در سطح ملی آن را در ناحیه تحت پوشش دانشگاه علوم پز شکی شهید بهشتی مستقر و پایدار نماید و در سطح منطقه کشوری نیز منطقه شرق مدیترانه از مراکز محوری و فعال بین المللی برای راه اندازی بانک اطلاعات فوق باشد.
  • ایجاد شبکه ملی و منطقه ای : به دلیل پراکندگی ساختار مراقبت از بیماریهای زنان در کشور و منطقه، این مرکز تلاش می کند در پنج سال اول فعالیت خود پروتکل های جامع و همگانی را در سطح کشور که قابل اجرا در هر منطقه و با هر امکانات باشد را پیشنهاد کند.
  • قطب علمی : ایجاد قطب علمی کشوری در مورد بیماریهای زنان بویژه در رابطه با پیشگیری، از اهداف عالیه مرکز در پنج سال اول فعالیت خود خواهد بود.
  • آموزش : در طول پنج سال اول فعالیت، مرکز برنامه های آموزشی گسترده ای جهت برقراری دوره های آموزشی مخصوص متخصصین زنان، ماماها و مردم جهت پیشگیری و کنترل بهتر بیماریهای زنان برگزار خواهد کرد.
  • تحقیقات مستمر برای شناخت نیازهای آموزشی و پژوهشی با همکاری نهادهای اجرایی و تحقیقاتی.
  • نیاز سنجی بیماران، واحدهای ارایه دهنده خدمات، نظام های اجرایی و مدیریتی و تهیه بسته های نرم افزاری مورد نیاز آنها برایاستفاده از تحقیقات مبتنی بر شواهد.
  • تلاش در جهت راه اندازی کتابخانه تخصصی، پیشگیری و درمان بیماریهای زنان در همه زمینه ها با استفاده از ساختار الکترونیکی و نوشتاری و گفتاری.
  • تدوین پروتکل های اجرایی مبتنی بر نتایج حاصله از تحقیقات برای درمان، پیشگیری، غربالگری، مراقبت مناسب و مدیریت بهینه بیماران مبتلا و همچنین ارایه راهبردهای اقتصادی، اجتماعی مناسب در این زمینه و انجام مشاوره های تحقیقاتی سیاستگزاران و سیاستمداران برای کمک به پیشبرد برنامه های بهبود کیفیت زندگی بانوان ایرانی.

 

 

 

social

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.