شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦ - 
1 2
 
منو اصلی
اوقات شرعی
 
صفحه اصلي > نمايش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سمینار یک روزه درمانهای جدید

 

موفقیت پزشکان تیم تحقیقاتی بخش ناباروری (IVF) بیمارستان طالقانی و مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماریهای زنان در درمان شکست مکرر لانه گزینی

دکتر لیلا نظری فلوشیپ ناباروری و IVFاز موفقیت تیم تحقیقاتی بخش ناباروری و IVFبیمارستان آیت الله طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماریهای زنان در درمان «شکست‌ مکرر لانه‌گزینی » خبر داد و گفت: برخی افراد برای باروری نیاز به IVFدارند و متاسفانه بنا به دلایلی این اقدام با شکست مواجه می‌شود. در برخی افراد این شکست‌ها به دفعات مکرر اتفاق می‌افتد در نتیجه فرد نمی‌تواند تجربه یک بارداری را داشته باشد و تاکنون در دنیا هیچ درمان قطعی بر این افراد گزارش نشده است.
 این فلوشیپ ناباروری و IVF، افزود: برای نخستین بار در دنیا تیم تحقیقاتی بخش ناباروری و IVFبیمارستان آیت الله طالقانی به سرپرستی دکتر ساغر صالح پور و دکتر شهرزاد زاده مدرس موفق به درمان شکست مکرر لانه گزینی با استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتی (PRP) شد.
 این متخصص زنان و زایمان در ادامه یادآور شد: فاکتورهای رشد پلاکتی از خون محیطی خود فرد گرفته می‌شود و سپس در فضای آزمایشگاهی پلاکت و گلبول‌های قرمز خون از یکدیگر جدا و تنها پلاکت که حاوی فاکتورهای رشد فراوان است به رحم مادر تزریق می‌شود.
 وی افزود: نتایح تحقیقات انجام شده روی 20 بیمار نشان داد 18 خانم به کمک این روش توانستند بارداری داشته باشند و بکار بردن  این روش برای آنها هیچ عارضه‌ای به همراه نداشته است.
 دکتر نظری خاطرنشان کرد: تاکنون از فاکتورهای رشد پلاکتی (PRP) در حوزه‌های مختلف پزشکی مانند چشم پزشکی، پوست ، ارتوپدی و ... استفاده شده اما در حوزه شکست مکرر لانه گزینی در ناباروری و IVFبرای اولین بار در جهان در بیمارستان آیت الله طالقانی انجام شد. تا کنون هیچ مقاله ای تحت این عنوان ثبت نشده است .

در ادامه وی افزود : جهت انتشار منابع این تحقیق اولیه سمینار یک روزه درمان های جدید شکست مکرر لانه گزینی و استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتی با همکاری بخش پیوند مغزاستخوان و سلول درمانی در تاریخ 4/6/95 در سالن همایش نور و بخش ناباروری و IVFبیمارستان  طالقانی برگزار شد . مطالعه RCT   در بخش نازایی بیمارستان طالقانی در حال انجام می باشد.

در خاتمه تیم تحقیقاتی بخش ناباروری (IVF) بیمارستان طالقانی از حمایت و پشتیبانی آقای دکتر پیوندی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  وخانم دکتر مریم سادات حسینی مدیر گروه محترم  زنان و زایمان تشکر و قدردانی نمودند.

 

 


٠٨:٥٢ - يکشنبه ٣١ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٣٥١٩٨    /    تعداد نمایش : ٥٣٣خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.